O nás

DSCF0227w

Nově vznikající projekt Skauti v plenkách je určen pro skautské rodiče (ale i jiné nadšence), kteří mají malé děti a rádi by je už od útlého dětství nechali na vlastní kůži zažít, co je to skauting.  Tento projekt je výzvou jak pro děti, tak i pro rodiče. Vyzkoušíte si, jaké je to skautovat s dětmi. Budeme cvičit, hrát si, tancovat, malovat, chodit do divadel, na výstavy a jezdit na výpravy do lesa. Akce budou uzpůsobeny pro děti 0-3 roky (tedy ty, které ještě nechodí do školky), ale samozřejmě je možné přibrat i starší děti. Na tábor mohou jet celé rodiny bez omezení věku.

Cíl

Naším cílem je vytvořit skupinu rodičů s dětmi, které budou pravidelně chodit na schůzky, jezdit na výpravy a v létě společně pojedou na krátký tábor. Pokud vše dobře půjde, založíme v roce 2016 oficiální skautský oddíl pro nejmenší (tzv. klub rodinného skautingu) a vypravíme se na první letní tábor. V plánu je také získat klubovnu, nebo poprosit nějaký pražský oddíl o občasné zapůjčení.

Kde se scházíme

Akce se konají na dobře dostupných místech v Praze (Letná, Kampa, Petřín, Stromovka apod.), na jednodenní výpravy  vyrážíme do okolí Prahy a na vícedenní výpravy tam, kam nás vlaky dovezou…

Snažíme se scházet alespoň každých 14 dní (dopoledne, nebo odpoledne) a výpravu pořádáme 1x měsíčně.

8Kolik to stojí

Spoustu času, trpělivosti a odhodlání. A pak občas nějaké jízdenky nebo vstupenky. Protože ještě nejsme zaregistrovaní, neplatí se letos roční registrační poplatek, příští rok to možná bude 350,- .

Nikdy jsem neskautoval-můžu se přidat?

Jistě, pokud plánujete dítě dát do skautského oddílu, až bude starší, je to skvělá příležitost zjistit, jak skauting funguje.